Wyposażenie salonu kosmetycznego – rady projektantów

Każda kosmetolog wie, że na zabiegi kobiety przychodzą nie tylko dla urody, ale także atmosfery relaksu. Poczucie, że robi się coś dla siebie w towarzystwie innych, życzliwie i jednocześnie profesjonalnie nastawionych osób jest tak samo cenne jak efekty wykonywanych usług. Za atmosferę opowiada jednak nie tylko kadra, ale również wyposażenie.

Jak zatem sprawić, aby nasz salon kosmetyczny był funkcjonalny i wygodny? Poza specjalistycznymi łózkami czy fotelami przeznaczonymi do wykonywania zabiegów, sprawdźmy, aby poczekalnia i krzesła, na których siedzą klientki podczas manicure były miejscami, na które wraca się z prawdziwą przyjemnością.

Wygodna poczekalnia to podstawa

W poczekalni poza wygodnym stolikiem, obowiązkowo wieszakiem na ubrania i lampką, powinna znaleźć się wygodna kanapa. Zatem jaka ława do salonu kosmetycznego będzie najlepsza? Utrzymajmy ją w kolorach jasnych, kojarzących się z higieną. Lepiej również, aby była niska, nie zabierająca zbyt dużo przestrzeni. Pamiętajmy, że to nie jadalnia – na niskiej ławie ma zmieścić się tylko kawa i gazety. Niskie ławy kojarzą się znacznie bardziej luksusowo.

Bezpieczeństwo i wygoda

Na kanapach i fotelach musi siedzieć się wygodnie. Aby zająć całą przestrzeń, warto zastanowić się, jaki narożnik wybrać, aby zmieściło się na nim kilka osób tak, by każda z nich miała odpowiednio dużo miejsca. Pamiętamy, że będą na nim siedziały obok siebie osoby obce. Warto także zaadaptować na poczekalnię otwartą przestrzeń. Zamknięte pomieszczenia budzą lęk o pozostawione w nim rzeczy. Otwarte wydają się znacznie bardziej bezpieczne.

Leave a Comment